Ana Sayfa      İletişim
Gençlik ve Enerji
 

VII. GENÇLİK VE ENERJİ ÇALIŞTAYI, 19 MAYIS 2014, ODTÜ-ANKARA

 

Gelecek için Vizyon ve Senaryolar konulu çalıştayımızda üniversitelerimizin siz değerli öğrencileri ile ODTU’de bir araya geliyoruz… 

Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi olarak Türkiye ve dünya gündeminin ana temaları çerçevesinde küresel ve bölgesel çapta ortaya çıkabilecek darboğazlar ile gelecek 10 yılda çıkabilecek ana eğilimleri varsayımsal bir düzlemde değerlendireceğimiz Gelecek için Vizyon ve Senaryoları çalıştayına siz geleceğin enerji liderlerini davet etmekten memnuniyet duyuyoruz.

Ülkemiz üniversitelerimizden katılan değerli öğrencilerimiz ile Türk Milli Komitesi’nin deneyimli enerji uzmanları ve genç liderler danışma kurulu üyelerimiz katılımında gerçekleşecek çalıştayda aşağıdaki konular değerlendirilecektir.  

1.Küresel Master Plan: Enerji jeopolitiği ve ekonomisi ile ilgili bölgesel ve lokal çözümleri küresel bir yaklaşım altında entegre edebilir miyiz. Küresel bir master plana ihtiyacımız var mıdır?

2.Teknolojik gelişmeler- 2050 de bizi neler bekliyor: 2050 enerji portföyünü, arz ve talebini köten değiştirecek teknolojik gelişmeler nelerdir? Bu değişim için ne tür gereklilikler bulunmaktadır?

3.Gelecekteki akıllı enerji çözümleri: Akıllı enerji çözümleri için yeni iş modelleri ve fırsatlar.

4.Sınırları olmayan enerji : Kalkınmakta olan ve ya gelişmemiş toplumların enerji ihtiyaçları ve kalkınmada enerjinin rolü

5.Enerji jeopolitiği: Petrol ve doğalgaz üzerindeki jeopolitik etkiler ve riskler.

Enerji Sektörüne ilişkin ülke vizyonumuz ve küresel stratejiler konusuna ilgi duyan ve bu alanda bir kariyer planı olan öğrencilerimizin bu çalıştayda aktif çalışma grubu üyesi ya da izleyici olarak katılımlarını öneririz.

Geleceğin enerji liderliğine giden kariyer yolunuzda önemli köşe taşlarından biri olabilecek bu çalıştaya katılım için aşağıdaki belirtilen iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz. 

Katılım için kısa özgeçmişiniz ve konu hakkındaki ilgi beyanınız ile bize başvurabilirsiniz.

 

ANA TEMA

 

 

 

 

 
 

Dünya Saatleri

20/02/2018
23:02
 
  DEK'e Üye Ülkeler
Dünya Haritası
 
 
 
 
Disclaimer © Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesl 2010